EsilehtPunutud paeladPaelte punumise töötoadKaaruspaela ja heegeldatud vöö töötuba
IMG_5437_aada
IMG_5786_aadaIMG_5492_aadaIMG_5573_aada

Kaaruspaela ja heegeldatud vöö töötuba

Hind: 20.00 

Tootekood: 0703 Kategooriad: ,

Toote kirjeldus

Traditsiooniliste tekstiilide juures kasutasid meie esivanemad rohkesti erinevaid paelu. Villasest, linasest või puuvillasest lõngast punuti nii tagasihoidlikke kinnituspaelu kui ka eredavärvilisi kaunistuspaelu.

Kaarushargi abil valmistatud paelaga on kaunistatud kampsuneid ja kuubesid. Tuntuimad on punase kaaruspaelaga kaunistatud Mulgi kuued, kuid kaaruspaela on kasutatud mujalgi ning lisaks punasele valmistatud ka rohelisest või sinisest lõngast. Saaremaal ja Pärnumaal on seda kasutatud seelikute äärepaelana.

Heegeldatud ühe- või mitmevärvilist vööd, mille otsad on kaunistatud tuttide ja helmestega, kasutatakse alates 20. saj Seto meestevööna. Vööotsad kaunistati värviliste tuttide ning vahest ka helmestega. Seda on nimetatud ka laisavööks.

Rahvuslikud paelad on kaunid ka tänapäeval ning sobivad suurepäraselt kaasaegsetele esemetele.Töötoas saab õppida kaaruspaela ning heegeldatud vöö tegemist. Koolitusel osalejad saavad kaasa kirjaliku õppematerjali. Valmistame ka lõngatuti, millega saab vöö otsa kaunistada.

Osalustasu 20 eurot
Töötuba kestab kolm tundi. Juhendab Aivi Tamm. Kõik materjalid ja töövahendid on töötoa hinna sees. Vaja on kaasa võtta oma heegelnõel villase lõnga heegeldamiseks.

Kõigi töötubade info on SIIN.
Töötubade tellimine: aivi@aada.ee, tel 5275551.

***

Kui soovid endale punutud paela osta, vaata  e-poodi SIIN.