EsilehtPunutud paeladPaelte punumise töötoadSäärepaela punumise töötuba
IMG_5716_aada
IMG_6658_aadaIMG_5668_aadaIMG_5626edited_aadaIMG_6651_aadaIMG_5608_edited_aadaIMG_6640_aada

Säärepaela punumise töötuba

Hind: 20.00 

Toote kirjeldus

Traditsiooniliste tekstiilide juures kasutasid meie esivanemad rohkesti erinevaid paelu. Villasest, linasest või puuvillasest lõngast punuti nii tagasihoidlikke kinnituspaelu kui ka eredavärvilisi kaunistuspaelu.

Villasest lõngast põimitud säärepaelad olid Eestis üldlevinud. Põimitud paelu tarvitati ka põlle- ja taskupaeltena ning pulmapaeltena. Säärepaelu kandsid nii naised kui mehed põlve alla seotuna. Sellised, enamasti tuttidega kaunistatud paelad, olid värviliseks lisandiks rõivastusele.

Rahvuslikud paelad on kaunid ka tänapäeval ning sobivad suurepäraselt kaasaegsetele esemetele. Võimalusi on loendamatult: punu endale vöö või juuksepael, kingipakile sidumispael, sõbrale käepael või valmista näiteks põimitud võtmehoidja. Käsitsi punutud paelu saab kasutada ka rõivaste kaunistamiseks.

Töötoas õpime säärepaela punumist. Saame selgeks, milline on labaselt ja toimselt põimitud ning milline viltune säärepael. Koolitusel osalejad saavad kaasa kirjaliku õppematerjali kõigi nimetatud säärepaelade põimimiseks. Valmistame ka riideribadest kaltsututi, millega saab paela otsa kaunistada.

Osalustasu 20 eurot
Töötuba kestab kolm tundi. Juhendab Aivi Tamm. Kõik materjalid ja töövahendid on töötoa hinna sees.

Kõigi töötubade info on SIIN.
Töötubade tellimine: aivi@aada.ee, tel 5275551.

***

Kui soovid endale punutud paela osta, vaata  e-poodi SIIN.