Kursused kevadel 2024
- Autor Aada Design
- Teema Lapitehnika
- Püsiviide
Aada uutele kursustele on oodatud nii vanad tuttavad kui ka uued tulijad!
Kevadhooaja kursuste kava:
Aluspaberitehnika (Foundation Piecing) on lapitehnika, mis võimaldab õmmelda väga täpselt peenetest detailidest koosnevaid pilte. Pildid õmmeldakse, kasutades abivahendina aluskangast või -paberit. Juhendaja on õppinud aluspaberitehnikat Šotimaal Gartmore Housis lapitehnika kursusel.
Lipp lipi peal, lapp lapi peal… Kuna seekord koos nõelapistetega, siis vastuseks on volditud lapitöö 😆Kursusel õpitakse mitmekihiliste kangastest volditud lapiplokkide õmblemist.
Kursusel õpime mitmete kangakihtide šenilltehnikas ühendamist, mis annavad tööle ruumilise välimuse. Peale töötlemist meenutab töö šenillkangast. Šenilltehnikas esemed jäävad võrdlemisi paksud, seetõttu sobib seda tehnikat kasutada toolipatjade, vaipade, samuti kottide tegemisel. Ka mõne rõivaeseme võib šenilltehnikas motiiviga omanäolisemaks muuta.
- Jaapani käsitöötehnikad sashiko ja boro 26. märtsil 2024 Tallinna Rahvaülikoolis
- Jaapani käsitöötehnikad sashiko ja boro 09. aprillil 2024 Tabasalu Käsitöökambris
Kursusel õpitakse Jaapani traditsioonilisi tehnikaid sashiko ja boro ning nendes tehnikates tuunitakse üks teksakangast rõivaese (püksid, jakk, seelik vms).
Sashiko on tikand, kus lihtsa eelpiste abil luuakse korduva mustriga geomeetrilisi ornamente. Boro on paikamise tehnika, kus eri suuruses kangatükid asetatakse kulunud kohtadele või aukudele, kinnitades need eelpistetikandiga.
Kursust viib läbi Eesti pükstepaikamise meister, kes võitis konkursi sashiko ja boro tehnikatest inspireeritud tööga Nippon.
Inglise lapitöö õmmeldakse geomeetrilise kujuga riidelappidest kokku käsitsi, ilma õmblusmasinat kasutamata. See tehnika on aeganõudev, kuid väga kaunis. Sellega on võimalik saavutada täpsus, mida teised tehnikad ei võimalda.
Osalejatel valmib pehme pall. Lisaks õpime erinevatest detailidest tegema ka selliseid lapitehnikas pindu, millest saab hiljem muid esemeid õmmelda.
Vardakott on Kihnu naistele läbi aegade olnud praktiline kaaslane. Vardakotis hoitakse pooleliolevat kudumistööd ning tööks vajalikke lõngakerasid. Igal vabal hetkel võeti kudumistöö kotist välja ning lasti näppudel nobedasti käia.
Ilus ja praktiline nöörkinnisega kott on ka tänapäeval hea abiline. Hoia seal oma lõngakerasid või tikkimislõngu, korja sinna õunu või kastanimune. Ise õmmeldud kaunitest kirjudest kangastest kott on armas kingitus ning kindlasti vajalik kaaslane rahvariiete kandjatele.
- Iiri pitsi kursus 18 ja 25. märts; 08, 15 ja 29. aprill; 13 mai Muraste Külaseltsis
Selgitame välja, millised heegelniidid ja -nõelad erinevate Iiri pitsi osade heegeldamiseks sobivad. Heegeldame erinevaid Iiri pitsi motiive ning õpime neid abikanga abil ühendama. Kasutame alusvõrkude tegemisel sõlmi ja pikoosid. Õpime, kuidas lõpetada serva.
Kursuse juhendaja on ennast Iiri pitsi heegeldamises täiendanud 2023.a. Iiri pitsi suvekoolis Iirimaal Clones`is. Kursusel osalejatel on võimalik näha Iirimaalt kaasa toodud ajaloolisi Iiri pitsi näidiseid ning saada lähemalt teada selle põnevast ajaloost.
Lisainfo ja kursustele registreerimine: aivi@aada.ee, 5275551 (Tallinna Rahvaülikooli kursustele palun registreerida lisatud lingi kaudu).