Eesti pükstepaikamise meister

20220831_133126_aada

On äge ja uhke tunne olla Eesti pükstepaikamise meister! 

Sel suvel kuulutasid Heimtali Muuseumi Sõprade Selts koostöös Eesti Rahva Muuseumi, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu ning Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili erialaga välja pükstepaikamise konkursi. Konkursi eesmärgiks oli populariseerida asjade pikemaajalist kasutamist ja kinnistada Anu Raua keskusele omast alalhoidlikku ja säästlikku elustiili. 

Usina uuskasutajana ja lapitehnika propageerijana võtsin minagi üldrahvalikest püksiparandustalgudest osa. Pean rõivaste loomulikku kulumist ilusaks ja tean, et katkisi kohti on võimalik esteetiliselt parandada. Võtsin eesmärgiks parandada augud selliselt, et ka teismeline oleks nõus neid jalga panema.
Konkursi võitis minu Jaapani Sashiko tikandist ning Boro tehnikast inspireeritud töö Nippon.

Minu teine töö Kassisõber on inspireeritud internetis juhuslikult silma jäänud paksu kassi pildist. Paks kass on mõnusalt ümara kujuga, mis katab kenasti pükste sees laiutavad augud ära. Paikade materjaliks kasutasin ennekõike oma suurt lemmikut linast. Pükstel on ka üks triibuline kass, kes sai tehtud maal vanaema juures elava Triibu auks.

Näitus konkursitöödest “Lipp lipi peal, lapp lapi peal” on ERMi Heimtali muuseumi rahvamajas kõigile uudistamiseks üleval kuni 06.jaanuarini. Iga püksipaari juurde kuulub põnev lugu, soovitan kindlasti lugeda!

 

Rohkesti lisa:

 

Tagged under:

Logi sisse või loo konto

Ostukorv