Lapitehnika ja heegeldamise rõõmuhetkede näitus

Lääne-Harju Lasterikkad unistasid kaua oma koolitusklassist. Mõnusast ruumist, kus saaks koos käia ja teha käsitööd. Õmmelda ja teha lapitööd, heegeldada ja kududa, joonistada ja meisterdada. Kuhu oleks hea tulla ja tore koos olla.

Sel kevadel saab koolitusklassil läbi juba teine hooaeg ning kõikide suureks rõõmuks on korralike töövahenditega sisustatud ruum palju kasutust saanud. Kes on siin kord käima hakanud, käib innukalt edasi. Tegeleb oma hobiga, õpib uusi oskusi, saab osa heast seltskonnast ja ühistest rõõmuhetkedest. Siin tehakse käsitööd rõõmu ja naudinguga, tegemise soojus ja armastus talletub valminud esemetes ning jõuab  perede ja sõpradeni.

Täna panime koos suurte ja väikeste abilistega Harju Maakonnaraamatukokku (Ehitajate tee 1, Keila) üles näituse, mis on alates 02.aprillist kõigile imetleda. Näitusel on väljas 2023/2024 hooajal lapitehnika ja heegeldamise kursustel osalenute tööd. Juba teist aastat koos käivad lapitöö harrastajad on seekord võtnud ette keerulisemad tehnikad –  sirgete lapiridade kõrval võeti mõõtu ka kumerate joontega ning tasapinnalistele lapitöödele lisandusid mitmekihilised ja ruumilised. Eelmisel sügisel alustanud heegeldajad alustasid erinevate silmuste heegeldamisega, millest valmisid mitmed eriilmelised kotid. Pisipere rõõmuks heegeldati vahvaid lelusid ja rõõmsavärvilisi köögivilju. Mõlemat kursust juhendas käsitöömeister ja koolitaja Aivi Tamm. Näitus on avatud kuni 25. aprillini (raamatukogu lahtioleku aegadel).

Projekti toetajad on Eesti Lasterikaste Perede Liit, Lääne-Harju vald, Keila linn ja Saue vald. 

Pildikesi näituse ülespanekust:

Kommenteeri

Logi sisse või loo konto

Ostukorv