EsilehtKotidKotid - tehtud töödRistpistes tikandiga lahttasku
IMG_2721_aada
IMG_9200_editedlea3_editedlea 4_editedlea2_editedIMG_2725_aadalahttasku_3_aadaIMG_2728_aadaIMG_2702_aadaIMG_2759_aadatiia_2_EDITEDtiia_1_editedIMG_2818_aada

Ristpistes tikandiga lahttasku

Hind:

Kategooria:

Toote kirjeldus

Eesti naiste rahvarõivad on olnud ilma taskuta. Aga et naistelgi oli üht-teist tarvilikku vaja kaasas kanda, õmmeldi lahttasku. See oli trapetsi- või ristkülikukujuline lahtine tasku, mis seoti paeltega enda ümber seeliku alla selliselt, et tasku jäi seelikuava kohale. Nii oli hea läbi ava taskust vajalik asi kätte saada. Seeliku peal kanti lahttaskut harva, aga kui need aga juba nähtaval olid, siis kaunistati need uhkesti. Taskutele tehti tikandite, helmeste või aplikatsioonidega taimemotiivid või geomeetrilised mustrid. 

Aada lahttaskuid ei pea seeliku alla peitma, need on kindlasti riiete peal kandmiseks. See on tänapäevasem versioon lahttaskust, kus vööpael on asendatud üle-õla sangaga ning lisatud ka lukk-kinnis. Lahttasku õmblemiseks kasutame naturaalseid puuvillaseid, linaseid ja villaseid kangaid. Lahttasku kaunistame vastavalt tellija soovile tikandi või aplikatsiooniga, lisame helmeid, paelu või õmbleme tasku lapitehnikas.

Piltidel olevad lahttaskud on kaunistatud Tarvastust pärit mustritega. 

Müüdud.
Need taskud on müüdud (või valmistatud eritellimusel). Telli endale lahttasku vastavalt oma soovile. Hind sõltub lahttasku materjalidest ja kaunistustest. Õmbleme lahttaskuid vastavalt tellimusele lukuga või ilma. 
Anna oma soovist teada siin: kontakt.