IMG_0327_edited
20180520_131627_aada20180520_131659_aadapaistu kinda ranne_editedIMG_9532_Edited

Kihnu vardakoti õpituba

Hind: 68.00 

Tootekood: 080501 Kategooriad: , , Sildid: ,

Toote kirjeldus

Vardakott on Kihnu naistele läbi aegade olnud praktiline kaaslane. Vardakotis hoitakse pooleliolevat kudumistööd ning tööks vajalikke lõngakerasid. Vanasti ei läinud Kihnu naine ilma vardakotita kuhugi. Igal vabal hetkel võeti kudumistöö kotist välja ning lasti näppudel nobedasti käia.

Ilus ja praktiline nöörkinnisega kott on ka tänapäeval hea abiline. Hoia seal oma lõngakerasid või tikkimislõngu, korja sinna õunu või kastanimune. Lapsed leiavad kiiresti palju võimalusi, mida kotti pista. Kui tikkida kotile nimi, sobib see hästi ka lapsele sussikotiks. Ise õmmeldud kaunitest kirjudest kangastest kott on armas kingitus ning kindlasti vajalik kaaslane rahvariiete kandjatele. 

Kohtume vardakoti õmblemiseks kahel korral. Esimesel korral valime ja sobitame kangaid ning kavandame koti; lõikame välja detailid ja õmbleme valmis lapitehnikas küljed. Teisel korral õmbleme koti koos voodriga valmis, teeme suuriide ja punume lõngatunnelisse paela. 

Kõik koolitusel osalejad saavad kaasa fotode ja joonistega kirjaliku juhendi vardakoti õmblemise kohta. 

Osalustasu 68 eurot
Kursuse maht kokku 8 akadeemilist tundi (kaks kohtumist a`4 ak/h). Juhendab Aivi Tamm. Kõik materjalid on töötoa hinna sees. 

Kõigi töötubade info on SIIN.
Töötubade tellimine: aivi@aada.ee, tel 5275551.

***
Kui soovid endale vardakotti tellida, vaata e-poodi SIIN.