EsilehtLapitehnikaLummav lapimaailm
kodulehele_2

Lummav lapimaailm

Hind:

Toote kirjeldus

IMG_1386_heledam aadaTule lummavast lapimaailmast osa saama! Kui Sa lapitööga veel väga sõber ei ole, tule osale lapitöö algkursusel. Eelteadmisi lapitehnikast olema ei pea, vajalik on vaid elementaarne õmblusmasina kasutamise oskus ja võimalus. 

Kursust juhendab käsitööettevõtja ja koolitaja Aivi Tamm. Koolitaja on sooritanud kutseeksami tekstiilkäsitöö erialal ning talle on Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu poolt väljastatud 4.taseme kutsetunnistus.

Kursus kestab 32 akadeemilist tundi. Kohtume kaheksal korral (a` 4 akadeemilist tundi). Alustame algusest: tutvume lapitehnika töövahendite ning töövõtetega. Vaatame, millised materjalid lapitööks sobivad ning kuidas neid selleks ette valmistada. 

Lapitehnikatest õpime ära lihtsad ruudud, kiirkolmnurgad, ribatehnika, palkmaja ning kalasaba. Kõik koolitusel osalejad saavad kaasa koos joonistega kirjaliku juhendi kursusel õpitud tehnikate õmblemise kohta. 

IMG_1475_aadaKõigile osalajatel valmib kursuse jooksul koduse tööna ka üks lapitehnikas ese. Et oleks võimalik oma töö lõpuni õmmelda, saame selgeks kihtide kinnitamise, teppimise ja kantimise. Räägime ka lapitöö viimistlemisest ja hooldamisest. 

Algavad lapitöö koolitused vt Facebookist:

Lisainfo ja kursustele registreerimine: aivi@aada.ee, tel 5275551.

Käsitööringid ja muud huvilised, kes soovivad lapitöö algkursust – võtke julgesti ühendust! Sõidan rõõmuga koolitust tegema ka teie juurde! 

IMG_1492_edited

Aivi Tamm:

Minu lapitöö õpetajate hulka kuuluvad Eesti lapitöö Seltsi asutajad ning juhatuse liikmed Eesti lapitöö grand old lady Marja Matiisen ja tekstiilikunstnik Ene Pars. Iseõppijana olen raamatute ja interneti abiga hulgaliselt teadmisi juurde hankinud ning lapitehnikat palju praktiseerinud.

Kursus “Lummav lapitöö” valmis minu Olustvere TMK Tekstiilkäsitöö eriala lõputööna (juhendaja Inna Raud). 

Loe koolitajast lisaks SIIT.