EsilehtKäsitöökursused ja õpitoadLahttasku ainelise koti õpituba
IMG_2725_aada
IMG_9200_editedIMG_2721_aadalea 4_editedlea2_editedlea1_editedIMG_2702_aadaIMG_2728_aadaIMG_2725_aadatiia_2_EDITEDIMG_2759_aadaIMG_2818_aadatiia_1_edited

Lahttasku ainelise koti õpituba

Hind: 68.00 

Tootekood: 080503 Kategooriad: ,

Toote kirjeldus

Eesti naiste rahvarõivad on olnud ilma taskuta. Aga et naistelgi oli üht-teist tarvilikku vaja kaasas kanda, õmmeldi lahttasku. See oli trapetsi- või ristkülikukujuline lahtine tasku, mis seoti paeltega enda ümber seeliku alla selliselt, et tasku jäi seelikuava kohale. Nii oli hea läbi ava taskust vajalik asi kätte saada. Seeliku peal kanti lahttaskut harva, aga kui need aga juba nähtaval olid, siis kaunistati need uhkesti. Taskutele tehti tikandite, helmeste või aplikatsioonidega taimemotiivid või geomeetrilised mustrid.

Sellel koolitusel me õmbleme endale lahttasku kindlasti riiete peal kandmiseks. See on tänapäevasem versioon lahttaskust, mis on kaunistatud ristpistes mustriga, vööpael on asendatud üle-õla sangaga ning lisatud ka lukk-kinnis.

Kohtume kahel korral. Esimesel korral kavandab igaüks endale lahttasku, valib kangad ja tikkimismustri ning ning alustab tikkimist (kui tikandit valmis ei jõua, on see vaja kodus lõpetada). Teisel korral õmbleme lahttasku valmis.

Kõik koolitusel osalejad saavad kaasa joonistega kirjaliku juhendi koolitusel valminud lahttasku ainelise koti õmblemise kohta. 

Osalustasu 68 eurot
Kursuse maht kokku 8 akadeemilist tundi (kaks kohtumist a`4 ak/h). Juhendab Aivi Tamm. Kõik materjalid on töötoa hinna sees.